Historie Bantleonu

BANTLEON

1918
Založení firmy panem Hermannem Bantleonem Richardem Umbachem. Těžištěm výrobní činnosti podniku Bantleon & Umbach byly v prvních letech tuky a mazací tuky, jako i stolní oleje a prací prášky.
Začátek 30. let
Po odchodu Richarda Umbacha a úplném zničení závodu zvládl Hermann Bantleon jeho nové vybudování. V těchto letech padlo i rozhodnutí zaměřit výrobu na potřeby průmyslu.
1953
Přičlenění do skupiny AVIA. Tímto si získali nejlepší předpoklady na rychlý vývoj. Středobod podnikatelské činnosti – tak jak předtím – představoval obchod s mazivy.
1955
Začátek vlastní výroby speciálních mazacích tuků, prostředků ochrany proti korozi, odformovacích a separačních olejů, jak i řezných a brusných olejů pro zpracování kovů.
1964
Při hledání následovníka zakladatele firmy byla jako částečný vlastník získaná šlechtická rodina Fürstenberg.
1975
Po smrti zakladatele firmy Hermanna Bantleona přešly všechny obchodní podíly do vlastnictví rodiny Fürstenberg. Dalším rozšiřováním výroby a služeb se z firmy Bantleon stal spolehlivý dodavatel kompletních řešení, u kterého dnes zákazníci mohou získat vše „z jedné ruky“.
1990
Založení pobočky Crimmitschau/ Zwickau
1993
Už v tomto roce je firma BANTLEON certifikovaná podle DIN ISO 9001.
1999
Certifikace dle DIN EN ISO 14001. Převzetí aktivit obchodu s mazivy firmy Wagner.
2000
Firma Bantleon na internetu.
2001
Vybudování nových laboratoří.
2002
Převzetí aktivit obchodu s mazivy firmy May, Schweinfurt. Převzetí distribuce topných olejů firmy Ludwig, Blaustein.
2003
Převzetí různých obchodních oblastí firmy Weidemann & Sturm, Memmingen. Převzetí obchodní aktivity Údržba / čištění cisteren firmy W.I.G.
2004
Otevření zastoupení pro topný olej v Günzburgu.
www.bantleon.de